Záveje
Gwerk Edmud
#A003289Ukončenie aukcie: 25.01.2023 21:25
360 €
730 €
144071 | 730 € / | 25.01.2023 21:15 | |
153946 | 630 € / | 25.01.2023 21:12 | |
144071 | 610 € / | 25.01.2023 21:08 | |
153946 | 510 € / | 25.01.2023 21:08 | |
144071 | 500 € / | 25.01.2023 21:07 | |
153946 | 450 € / | 25.01.2023 21:07 | |
144071 | 440 € / | 25.01.2023 21:03 | |
153946 | 390 € / | 25.01.2023 21:02 | |
144071 | 380 € / | 25.01.2023 20:57 | |
153946 | 370 € / | 25.01.2023 20:54 | |
144071 | 360 € / | 25.01.2023 20:02 |
- Edmund Gwerk
sa narodil 15. 2. 1895 v Banskej Štiavnici, zomrel 4. 12. 1956 v Bratislave. 1914-19 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Budapešti (prof. Ballo, Réti). 1920 na Akadémii výtvarných umení v Prahe (prof. Hynais). 1938-42 študoval dejiny umenia na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. 1932-38 žil a tvoril v Bratislave, od 1938 v Banskej Štavnici. Člen komunistickej strany od 1932. Samostatne vystavoval v Banskej Štiavnici (1917, 1920 -1921), Košiciach (1923), Banskej Bystrici (1926), Nových Zámkoch (1928, 1936), Rimavskej Sobote (1928), Žiline (1931, s Bazovským, Alexym a Palugyayom).
Rámované.
Olej na kartóne
20 x 27 cm