Záveje

Záveje

Gwerk Edmud

#A003289Ukončenie aukcie: 25.01.2023 21:25
360 €
730 €

144071730 € / 25.01.2023 21:15
153946630 € / 25.01.2023 21:12
144071610 € / 25.01.2023 21:08
153946510 € / 25.01.2023 21:08
144071500 € / 25.01.2023 21:07
153946450 € / 25.01.2023 21:07
144071440 € / 25.01.2023 21:03
153946390 € / 25.01.2023 21:02
144071380 € / 25.01.2023 20:57
153946370 € / 25.01.2023 20:54
144071360 € / 25.01.2023 20:02
  • Edmund Gwerk

sa narodil 15. 2. 1895 v Banskej Štiavnici, zomrel 4. 12. 1956 v Bratislave. 1914-19 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Budapešti (prof. Ballo, Réti). 1920 na Akadémii výtvarných umení v Prahe (prof. Hynais). 1938-42 študoval dejiny umenia na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. 1932-38 žil a tvoril v Bratislave, od 1938 v Banskej Štavnici. Člen komunistickej strany od 1932. Samostatne vystavoval v Banskej Štiavnici (1917, 1920 -1921), Košiciach (1923), Banskej Bystrici (1926), Nových Zámkoch (1928, 1936), Rimavskej Sobote (1928), Žiline (1931, s Bazovským, Alexym a Palugyayom).

Rámované.
Olej na kartóne
20 x 27 cm