Jeseň
Gwerk Edmud
#A003521Ukončenie aukcie: 29.03.2023 21:25
220 €
510 €
121029 | 510 € / | 29.03.2023 21:18 | |
125586 | 460 € / | 29.03.2023 21:17 | |
121029 | 450 € / | 29.03.2023 21:10 | |
125586 | 400 € / | 29.03.2023 21:06 | |
121029 | 360 € / | 29.03.2023 21:05 | |
125586 | 350 € / | 29.03.2023 21:05 | |
121029 | 330 € / | 29.03.2023 21:04 | |
125586 | 320 € / | 29.03.2023 21:03 | |
121029 | 310 € / | 29.03.2023 21:02 | |
125586 | 300 € / | 29.03.2023 21:02 | |
121029 | 290 € / | 29.03.2023 21:01 | |
125586 | 280 € / | 29.03.2023 21:00 | |
121029 | 250 € / | 29.03.2023 20:59 | |
125586 | 230 € / | 29.03.2023 20:58 | |
177717 | 220 € / | 17.03.2023 09:01 |
- Edmund Gwerk
sa narodil 15. 2. 1895 v Banskej Štiavnici, zomrel 4. 12. 1956 v Bratislave. 1914-19 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Budapešti (prof. Ballo, Réti). 1920 na Akadémii výtvarných umení v Prahe (prof. Hynais). 1938-42 študoval dejiny umenia na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. 1932-38 žil a tvoril v Bratislave, od 1938 v Banskej Štavnici. Člen komunistickej strany od 1932. Samostatne vystavoval v Banskej Štiavnici (1917, 1920 -1921), Košiciach (1923), Banskej Bystrici (1926), Nových Zámkoch (1928, 1936), Rimavskej Sobote (1928), Žiline (1931, s Bazovským, Alexym a Palugyayom).
Rámované, paspartované pod sklom.
Akvarel na papieri
21 x 31 cm