Autoportrét

Autoportrét

Kočiš Jaroslav

#A001902Ukončenie aukcie: 23.02.2022 21:00
350 €
350 €

116770350 € / 23.02.2022 20:49
  • Jaroslav Kočiš

sa narodil 30. júna 1933 vo Veselí na Morave, zomrel 21. novembra 1990 v Bratislave. 1950-54 študoval na SŠUP v Bratislave (T. Lugs). 1956-1961 na Vysokej škole výtvarného umenia v Bratislave, v oddelení figurálneho sochárstva u profesora Jozefa Kostku. Diela Jaroslava Kočiša patria k základným hodnotám umenia 60. rokov na Slovensku. Samostatne vystavoval v Bratislave (1964, 1988).

1960
Rámované, paspartované pod sklom.
Tempera, akvarel na papieri
44 x 31 cm