Únos Sabinky

Únos Sabinky

Ondruš Igor


#001533
Predajná cena: 1 300 €
ÚNOS SABINKY
Áno, rozhodol som sa. Túžim po nej, chcem ju, už sa to nedá vydržať. Pohnem dejinami, otočím zemeguľu, musím ísť za ňou. Spôsobila vo mne záchvat kreativity, píšem jej báseň, už mám v hlave obraz, ktorý o nej namaľujem. Sabina. Krásna Sabinka. Už le to meno vo mne vyvoláva sexuálne, násilné a majetnícke predstavy. Idem si po ňu. Svaly mi navierajú, žily sa hrčia, penis stvrdol na fatálnu zbraň. Som do nej zamilovaný od predkožky až po uši. ,,Milujem ťa Sabinka". Musím jej to povedať. Dám jej básničku. Namaľujem o nej obrazy, vytvorím sochy, natočím videá. Bude to porno aké dejiny ľudstva ešte nezažili. Lebo nie je nič silnejšie na svete ako neskonalá láska a libido. Sabinka, budem ťa milovať a preťahovať na tisíc spôsobov. No veď počkaj, už idem za tebou.
Idem autobusom na druhý koniec mesta. Tam Sabina pracuje v jednej firme. Som vzrušený. Volám jej, že som pred budovou. Vychádza von, vítame sa, očividne sa teší, že ma vidí. Vedie ma dnu, usádza v kancelárii. Rozmýšľam, ako začať, ako vyliať na ňu svoje city, ako ju napustiť semenom. Vraví mi, že je rada, že som prišiel, lebo chce, aby som jej poradil. Ukazuje mi dva návrhy svadobného oznámenia a pýta sa ma, že ktoré je podľa mňa lepšie. Ako ich držím v rukách, nonšalantne rozvalený v točiacom sa kresle, kladiem jej roztopašnú otázku v rámci môjho vtipkovania: ,,Snáď sa nejdeš vydávať Sabinka?"
,,Áno idem," odpovedá mi veselo.
,,ČO? AKO? S KÝM?" som prekvapený, šokovaný, zhrozený, na pokraji zrútenia. To si snáď robí piču.
,,S Martinom. To je chalan, s ktorým chodím už asi tri mesiace." Nie, nerobí si piču.
,,Ehm ...," preglgávam naprázdno.
,,Tak čo si myslíš?" obracia moju pozornosť späť na svadobné oznámenia.
,,Ehm ... toto je lepšie," ukazujem jej ho.
,,Hej, aj ja som si to myslela," súhlasí veselo.
 No do piče, prišiel som neskoro. Veľmi som sa snažil zakrývať svoje sklamanie. Penis mi okamžite zmľandravel a scvrkol sa na minimum. Pomaly som sa s ňou rozlúčil, zablahoželal jej veľa šťastia do manželstva. Vonku som do najbližšieho kontajnera hodil papierik s ručne napísanou básňou o Sabinke. Neskôr som namaľoval obraz ,,Únos Sabinky".
Vznik diela:
2011
Proveniencia:
Na podráme.
Technika - materiál:
Olej na preglejke
Rozmery:
85 x 135 cm
Značenie:
na zadnej strane

Mám záujem

Kontaktný formulár