Posledné zbohom

Posledné zbohom

Ondruš Igor


#001534
Predajná cena: 550 €
Posledné zbohom
Jeden pekný deň moja matka upratovala kuchyňu v našom víkendovom domčeku a prehodnocovala aj všetko staré kuchynské náčinie a mnoho vecí vyhadzovala do smetí. Bol som vonku na záhrade, niečo som robil a ona vyšla z domčeka a oslovila ma: ,, Igor, mám dva valčeky na cesto a stačí mi iba jeden. Nechceš jeden použiť na nejaké svoje umenie?"
Valček na cesto? Držal som ho v ruke a chvíľu som rozmýšľal. Hm, zaujímavá vec ten valček. A napadla mi hneď Čubírková. Moja obľúbená feministka Čubírková. Ako som čumel na ten valček vo svojich rukách, predstavil som si na ňom krv spolu s krvavými kúskami pokožky a zakrvavenými vlasmi. A rozhodol som sa urobiť poctu Čubírkovej a dať tomu môjmu dielu názov ,,Posledné zbohom".
Bol som dopredu nadšený, už som to videl ako ten valček napatinujem krvavou farbou a dám ho do nejakej sklenenej dózy. Nikto môj umelecký počin samozrejme neocení, odborná verejnosť už tobôž nie. Ale ja som si chcel urobiť radosť. Čubírková ma fascinuje ako aj mnoho iných sériových vrahov a ešte k tomu je aj naša, slovenská hrdinka, ktorá už nevydržala ten mužský útlak. A udrela. A dala príklad ďalším ženám, že sa nemajú srať s mužskými hovadami, ktoré ich obmedzujú, utláčajú, (asi)milujú, nechápu, nepočúvajú, nerozumejú im, nerobia ich šťastnými, neuspokojujú ich a sú blbí, hluchí, slepí, mäkkí, stupídni, ožratí, smradľaví, chrápajúci, nepozorní, neschopní, necitliví, nepomáhajúci, pozerajúci po iných sukniach, pozerajúci porno, pozerajúci futbal, pozerajúci do blba, nezdvíhajúci a nedávajúci hajzľovú dosku hore či dole... Ach Bože, prečo sa ženy musia zahadzovať s takými debilnými zvieratkami, s takými jednoduchými živočíchmi, prečo? Prečo sa všetky nenarodili ako lesby, aby mohli byť šťastné a vyrovnané. Strašné! Je mi ľúto všetkých trpiacich, trýznených, plačúcich, zakomplexovaných, konsternovaných, depilovaných, deprimovaných, stiesňovaných, domácky (z)násilňovaných žien.
Áno, áno, je to tak - všetci muži sú kokoti! Samozrejme okrem Chippendales a tých, čo vedia dobre variť a tancovať latinsko-americké tance.
Girl power!
Feminist Sisterhood!
Combat A,B,C,D,E,F No. Bra!
Pink-Pussy-Klan!
Pegina - Movement Against the Cockization of Europe!
Antimenstruating Hearts!
Kick Cock!
Oh!
Vznik diela:
2011
Technika - materiál:
objekt
Rozmery:
45 x 16 cm

Mám záujem

Kontaktný formulár