Zimná dedina

Zimná dedina

Lehotský Eugen

#A000955Ukončenie aukcie: 21.04.2021 21:00

195643250 € / 16.04.2021 20:59
  • Eugen Lehotský

sa narodil 1909 v Kráľovej pri Zvolene, zomrel 1970. 1929–33 študoval na Umeleckopriemyslovej škole a na AVU v Prahe (prof. J. Obrovský). 1936 bol na študijnom pobyte vo Francúzsku. Od 1932 mal niekoľko súborných výstav. Člen viacerých slovenských umeleckých združení. Pedagogicky pôsobil od 1933: najprv na stredných školách (Kláštor pod Znievom, Banská Bystrica), od 1941 na vysokých školách (Bratislava, Prešov).

Okolo 1955
Rámované, paspartované pod sklom.
Akvarel na papieri
44 x 55 cm