Zima

Zima

Beňo Jozef

#A000367Ukončenie aukcie: 18.11.2020 21:05
410 €

145769410 € / 18.11.2020 20:57
152428400 € / 18.11.2020 20:43
177460390 € / 18.11.2020 10:15
185984380 € / 17.11.2020 19:26
145769370 € / 17.11.2020 15:51
177460360 € / 16.11.2020 13:39
113581350 € / 16.11.2020 11:20
145769340 € / 16.11.2020 10:24
113581330 € / 09.11.2020 15:54
113308320 € / 04.11.2020 10:44
113581310 € / 02.11.2020 10:50
187878300 € / 22.10.2020 15:39
  • Jozef Beňo

sa narodil 4. 6. 1930 v Muráni. 1955 – absolvoval Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave na oddelení krajinárskeho maliarstva u profesora Bedricha Hoffstädtera a profesora Dezidera Millyho. 1956 – študoval čestný rok na maliarskom oddelení VŠVU. 1957 – žil a pracoval na Muráni. 1959 – sa vrátil do Bratislav 2019 – zomrel 23. decembra 2019 v Bratislave.V päťdesiatych rokoch svojou maliarskou tvorbou patril do skupiny Mikuláša Galandu. V roku 1962 mal v Bratislave na Malej scéne svoju prvú, veľmi úspešnú samostatnú výstavu. V roku 1967 vstúpil do jednej z najvýznamnejších slovenských výtvarných skupín – Kontinuity. Zúčastnil sa všetkých jej výstav. V architektúre medzi jeho najznámejšie práce patria nástenné maľby v sále kultúrneho domu v Muráni, mozaika v učilišti spojov v Bratislave – Krasňanoch a výtvarné riešenie internátu v Dome rekreácie v Bratislave. Zúčastnil sa mnohých kolektívnych výstav a pripravil viaceré samostatné výstavy. Jeho diela sú zastúpené v reprezentatívnych galerijných fondoch a u súkromných zberateľov.

1981
Rámované. Na zadnej strane oveňovacia nálepka n.p. DIELO.
Olej na kartóne
21 x 28 cm