Zátišie

Zátišie

Ivan Ondrej

#A003047Ukončenie aukcie: 30.11.2022 21:00
120 €
120 €

147594120 € / 30.11.2022 20:49
  • Ondrej Ivan

sa narodil 24. 2. 1926 vo Veľkej pri Poprade. V rokoch 1945-1951 študoval na Akadémii výtvarných umení v Prahe u prof. Želibského a známeho reštaurátora Bohuslava Slánskeho. Pôsobil ako vlastne náš prvý vysokoškolsky vzdelaný reštaurátor v Slovenskej národnej galérii a vo Východoslovenskej galérii v Košiciach. Od  1977 bol riaditeľom Galérie P. M. Bohúňa v Liptovskom Mikuláši (zaslúžil sa o vybudovanie a sprístupnenie novej budovy a expozícií galérie).

Okolo 1970
Nerámované
Akvarel, kombinácia techník na kartóne
30 x 45 cm