Z poľa II.

Z poľa II.

Mousson Viliam Euzéb

#A002997Ukončenie aukcie: 16.11.2022 21:00
1 000 €
1 000 €

1534401 000 € / 13.11.2022 22:33
  • Viliam Euzéb Mousson

sa narodil 29. 12. 1914 v Högyész. Študoval maliarstvo u svojho otca Jozefa Teodora Moussona a na Akadémii výtvarných umení vo Viedni. Absolvoval študijné cesty po Juhoslávii, Taliansku a Francúzsku. Vystavoval vo viacerých mestách na Slovensku a so Slovanskou galériou v Prahe. Bol prvorodeným synom známeho maliara Jozefa Teodora Moussona (mal ešte dve sestry - dvojičky Editu a Juditu). Podľa vzoru otca sa stal maliarom, no jeho diela nedosiahli umeleckú úroveň otcových diel. Maľoval spolu s otcom v teréne aj v ateliéri. Keď sa oženil, odsťahoval sa z Michaloviec do Trenčína, kde pôsobil. 1945 sa k nemu prisťahoval aj nemocný otec s manželkou.

1950-60
Rámované.
Olej na plátne
40, 2 x 30, 6 cm
vľavo dole dodatočne