Všedný deň

Všedný deň

Šimurda Miloš

#A000713Ukončenie aukcie: 24.02.2021 21:00
600 €
600 €

171163600 € / 04.02.2021 19:34

Miloš Šimurda

sa narodil 5. 6. 1924 vo Frenštáte pod Radhošťom. 1950-55 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (prof. J. Mudroch). 1972-1974 na škole mozaiky (CISIM) v talianskej Ravene u prof. Guiseppe Saliettiho. Venoval sa aj technológii maľby v architektúre, s Emilom Bellušom spolupracoval na realizácii sgrafít v Bratislave. 1972-74 absolvoval tri letné ročníky v Medzinárodnom stredisku pre štúdium mozaiky pri Accademie di Belle Arti v Ravenne. Od 1989 je člen Assocciacione Internazionale Mosaicisti Contemporanei v Ravene (AIMC). Uskutočnil študijné cesty po Rakúsku, Rusku, Nemecku, Taliansku, Francúzsku a Maďarsku. Absolvoval maliarske pobyty v Benátkách a Pize.

1958
Rámované.
Olej na plátne
100 x 80 cm