Vanitas

Vanitas

Hložník Ferdinand

#A001173Ukončenie aukcie: 16.06.2021 21:05
530 €

179846530 € / 16.06.2021 20:58
182459510 € / 02.06.2021 13:29
176220500 € / 19.05.2021 22:43
  • Ferdinand Hložník

sa narodil  18. 11. 1921 vo Svederníku pri Žiline. 1942–46 študoval na Oddelení kreslenia a maľovania SVŠT v Bratislave (prof. Mallý, Kostka, Mudroch). Od 1945 v Skupine 29. augusta. 1947 - 1948 pôsobil ako profesor na gymnáziu v Jure a do roku 1952 bol profesorom na reálnom gymnáziu v Bratislave. Od 1952 umelec v slobodnom povolaní. Ilustroval učebnice, knihy a pedagogické pomôcky. 1967 Cena Cypriána Majerníka. 1982 titul zaslúžilý umelec. Vystavoval v Sao Paule (1965), Ríme a Neapole, Plzni, Bratislave a Berlíne.

1948
Rámované.
Olej na kartóne
27 x 33 cm
vpravo hore