V parku

V parku

Gergely Imre

#A001387Ukončenie aukcie: 29.09.2021 21:00
380 €
380 €

  • Imre Gergely

študoval na Škole dekoratívnych umení v Budapešti a potom na Akadémii výtvarných umení vo Viedni. Odtiaľ odišiel do Mníchova, študuje na súkromnje škole Simona Hollósyho, neskôr u prog Liezena-Mayera na Akadémii výtvarných umení tamže. 1911 získal Törleyovu cenu v Nemzeti salóne. Študijná cesta po pobreží Stredozemného mora. Od 1892 sa často objavoval na výstavách Mucsárnoku v Budapšti. Zastúpený v zbierkach Maďarskej národnej galérie.

Rámované.
Olej na plátne
68 x 103 cm