Tatranský motív

Tatranský motív

Šeliga Vojtech

#A000444Ukončenie aukcie: 16.12.2020 21:00
280 €
280 €

  • Vojtech Šeliga

sa narodil 24. júna 1913 v dedinke Vyšné Opátske neďaleko Košíc. Vyštudoval gymnázium a neskôr učiteľský ústav v Spišskej Novej Vsi. Jeho pedagogické začiatky sú spojené s Vranovom nad Topľou, kde mal aj v roku 1940 prvú samostatnú výstavu. Jeho pedagogické a umelecké pôsobenie je úzko späté s Košicami. Veľkou mierou sa zaslúžil o vznik Strednej umelecko-priemyselnej školy v Košiciach, na ktorej vykonával pedagogickú prax do roku 1982.

Okolo 1980
Rámované.
Olej na sololite
52 x 91 cm