Srnček

Srnček

Sovánka Karol

#A002598Ukončenie aukcie: 17.08.2022 21:00
3 000 €
3 000 €
876425

  • Karol Sovánka

sa narodil 7. 3. 1883 v Uhrovci, zomrel 4. 5. 1961 v Nemecku. Študoval päť rokov sochárstvo na Umeleckopriemyselnej škole v Budapešti (prof. Mátray) a roku 1908 na výtvarnej akadémii v Bruseli (prof. van der Steppen). 1933 sa svojimi prácami zúčastnil na založení Národnej galérie Slovenskej v Martine. Roku 1945 odišiel do Nemecka.

Okolo 1935
Nerámované
Olej na preglejke
38 x 30 cm
vľavo dole K.Sovánka