Sánkovačka

Sánkovačka

Hajko Pavol

#A000428Ukončenie aukcie: 02.12.2020 21:00
350 €
350 €
558180
Prihodiť

156974350 € / 21.11.2020 11:23
  • Pavol Hajko

sa narodil roku 1952 v Kovačici. Základnú školu ukončil v Kovačici, neskoršie sa vyučil stolárskemu remeslu. Pracoval vo viacerých podnikoch, od roku 1992 sa venuje výlučne maliarstvu. Ikonografia jeho diel je pomerne úzka: najprv maľoval boj medzi líškou a kohútom, v druhom období mala prevahu erotika. Maľuje aj žánrové motívy, portréty, krajinky, animalistické motívy v klasickej olejomaľbe, pestuje aj maľbu pod sklo, je zručný kresliar. Od 1981 je členom Galérie insitného umenia. Žije a tvorí v Kovačici.

2020
Rámované. Z ateliéru umelca. Na zadnej strane certifikát autora.
Olej na plátne, dublované
26 x 85 cm
Značené vpravo dole