Pri rieke Poprad
Szepesi - Kuszka Jeno
#A004450Ukončenie aukcie: 08.11.2023 21:05
280 €
115939 | 300 € / | 08.11.2023 20:59 | |
181939 | 290 € / | 08.11.2023 20:57 | |
115939 | 280 € / | 01.11.2023 21:59 |
- Jenö Szepesi-Kuszka
sa narodil 7. 12. 1885 v Spišskej Novej Vsi, zomrel 1936. Po absolvovaní strednej školy študoval na Umelecko-priemyslovej škole v Budapešti (prof. J. Benczúr, K. Lotz). 1898 sa zoznámil s Ladislavom Mednyánszkym, spolupracoval s ním a chodil s ním takmer 18 rokov. Venoval sa hlavne krajinárstvu, pod Mednyánszkeho vplyvom spracúval najmä tatranské resp. spišské motívy. Od 1908 sa pravidelne zúčastňoval výstav v Budapešti a ďalších uhorských mestách.
Okolo 1910
Rámované.
Olej na kartóne
21 x 27 cm