Portrét ženy

Portrét ženy

Medvecká Mária

#A000672Ukončenie aukcie: 10.02.2021 21:35
600 €
1 060 €

1107601 060 € / 10.02.2021 21:29
1676371 040 € / 10.02.2021 21:27
1107601 020 € / 10.02.2021 21:26
1676371 000 € / 10.02.2021 21:23
110760980 € / 10.02.2021 21:22
167637960 € / 10.02.2021 21:21
110760940 € / 10.02.2021 21:17
167637920 € / 10.02.2021 21:16
110760900 € / 10.02.2021 21:14
167637880 € / 10.02.2021 21:14
110760860 € / 10.02.2021 21:08
167637840 € / 10.02.2021 21:08
110760820 € / 10.02.2021 21:03
167637800 € / 10.02.2021 21:03
110760780 € / 10.02.2021 20:58
167637760 € / 10.02.2021 20:58
110760740 € / 10.02.2021 20:54
167637720 € / 10.02.2021 20:53
110760700 € / 10.02.2021 20:52
167637680 € / 10.02.2021 20:50
110760660 € / 10.02.2021 20:45
167637640 € / 10.02.2021 20:42
110760620 € / 10.02.2021 20:31
189469600 € / 07.02.2021 09:15
  • Mária Medvecká

sa narodila 11. 10. 1914 v Medvedzí na Orave, zomrela 23. 4. 1987 v Bratislave. Po štúdiách na učiteľskej akadémii pôsobila ako učiteľka v rodnom kraji. 1942-45 študovala na Oddelení kreslenia a maľovania SVŠT v Bratislave (prof. Schurmann), 1945-46 na Akadémii výtvarných umení vo Viedni (prof. Andersen), 1946-47 na Akadémii výtvarných umení v Prahe (prof. Želibský). Absolvovala v Bratislave na VŠVU (1948). Bola členkou tvorivej skupiny Život. V roku 1979 sprístupnili galériu jej diela v Tvrdošíne na Orave, ako vysunuté pracovisko Oravskej galérie v Dolnom Kubíne. Samostatne vystavovala v Bratislave (1948, 1979, Galéria hl.mesta Bratislavy). Súbornú výstavu mala v Národnej galérii v Prahe v roku 1979.

1947
Rámované.
Olej na kartóne
65 x 50 cm