Pohľad na Tatry

Pohľad na Tatry

Berecz Ladislav

#A001858Ukončenie aukcie: 16.02.2022 21:00

172400300 € / 15.02.2022 15:40
  • Ladislav Berecz

pôsobil ako maliar sakrálnych obrazov v Galante, Poprade, Bratislave a Košiciach. Vo svojej voľnej maliarskej tvorbe sa venoval predovšetkým tatranským motívom, žánrovej maľbe, obrazom zo života cigánov a aj náročnejším symbolistickým a alegorickým kompozíciám. Hoci bol autodidakt, zvládol poučenie niektorými efektami postimpresionistickej maľby, najmä v nadsadzovaní ornamentálnej farebnej arabesky a dramatizujúcich svetelných efektoch.

Okolo 1950
Rámované.
Olej na plátne
40 x 50 cm