Pohľad na Tatry

Pohľad na Tatry

Mudrák Ján

#A000303Ukončenie aukcie: 04.11.2020 21:00
450 €
450 €

153440450 € / 04.11.2020 20:11
  • Ján Mudrák

bol ľudový, neškolený maliar, ktorý pôsobil v okruhu zakartpatskej výtvarnej školy. Počas umeleckej kariéry sa vypracoval na jedného z nalepších maliarov Tatier. Stal sa známy neopakovateľným miešaním farieb, hlavne bielej a striebornej. O jeho bigrafii s nič bližšieho v lexikálnje literatúre nespomína. Jeho diela sa však realtívne často vyskytujú na slovenských aukciách a v súkromnom predaji.

Okolo 1945
Rámované.
Olej na plátne
60 x 81 cm
poločitateľne vpravo dole