Podvečer

Podvečer

Katona Nándor

#A001595Ukončenie aukcie: 01.12.2021 21:00
750 €
750 €

  • Nándor Katona (Kleinberger)

sa narodil 12. 9. 1864 v Spišskej Strarej Vsi, zomrel 1. 8. 1932 v Budapešti. 1884-90 študoval na Uhorskom kráľovskom učilišti kreslenia podľa modelu v Budapešti (prof. Greguss, Székelyi, Lotz), od 1890 na Académie Julian v Paríži (prof. Constant, Laurens).

Okolo 1910
Rámované. Na zadnej strane pozostalostná pečiatka. Priložený atest Galérie Kieselbach, Budapešť.
Olej na kartóne
33 x 25 cm