Nad jazerom

Nad jazerom

Struhár Alojz

#A003889Ukončenie aukcie: 07.06.2023 21:00
110 €
110 €

  • Alojz Struhár

sa narodil 29. 4. 1892 v Zohore, zomrel 4. 5. 1968 v Šali. Študoval na Akakdémii výtvarných umení v Budapešti (Prof. Illés, Bosznay). 1920-1921 pracoval v ateliéroch umeleckého spolku v Krasnojarsku. 1922-1940 učiteľ kreslenia na mesštianskej škole, 1940-1945 docent na Oddelení kreslenia a maľovania SVŠT v Bratislave.

Okolo 1955
Rámované, paspartované pod sklom.
Akvarel na papieri
32 x 25 cm