Na okraji lesa

Na okraji lesa

Kollár Jozef

#A000824Ukončenie aukcie: 24.03.2021 21:00
460 €
460 €

  • Jozef Kollár

sa narodil  3. 1899 v Banskej Štiavnici, zomrel 21. 10. 1982 v Banskej Štiavnici. 1914-18 vojak na rakúsko-uhorskej armády na rumunskom a talianskom fronte. Od 1919 študoval na súkromnej škole E. Halásza-Hradila v Košiciach, 1920-21 na Akadémii výtvarných umení v Mníchove (prof. Knier), 1922-29 na Vysokej škole výtvarných umení v Budapešti (prof. Rudnay). 1931 bol na študijnom pobyte v Taliansku. Od 1931 žil a tvoril v Banskej Štiavnici. 1935-36 pôsobil v Alexyho maliarskej kolónii v Piešťanoch.

1975
Rámované.
Olej na kartóne
39 x 29 cm