Motív zo starých Košíc

Motív zo starých Košíc

Čičvák Michal

#A001537Ukončenie aukcie: 10.11.2021 21:00
450 €
450 €

149129450 € / 10.11.2021 18:23
  • Michal Čičvák

sa narodil 20.5. 1955 v Sobranciach a zomrel 12.1.2010 v Košiciach. Celý svoj život tvoril a prežil v Košiciach. Ako talentovaný výtvarník začal po stredoškolských štúdiách v roku 1973 študovať maliarstvo na poľskej Štátnej vysokej škole výtvarných umení v Gdansku. Štúdiá voľnej maľby na uvedenej škole absolvoval v roku 1978 u prof. R. U. Usareviča a prof. Ostrowského. Už počas gymnaziálnych štúdií súkromne študoval maľbu u košických maliarov (Borecký, Doboš, Feld). Po absolutóriu vysokej školy ako umelec v slobodnom povolaní sa viac ako tri desaťročia významnou mierou spolupodieľal na vytváraní východoslovenského, osobitne košického umeleckého života.

Okolo 1990
Rámované.
Olej na plátne
65 x 45 cm