Milenci

Milenci

Popovič Vladimír

#A003824Ukončenie aukcie: 24.05.2023 21:00
220 €
220 €

  • Vladimír Popovič

sa narodil 27. 11. 1939 vo Vysokej nad Uhom. 1955–59 študoval na SŠUP v Bratislave. 1959–65 na VŠVU v Bratislave (prof. D. Milly, prof. P. Matejka), 1961 na AVU v Prahe (prof. V. Tittelbach). 1967 mu bola udelená Cena Osamelých Bežcov za Projekt Oblečená Maja, 1970 Strieborná Siréna v Sorrente za výtvarnú koncepciu filmu Slávnosť v botanickej záhrade. 2002 súborná monografická výstava v Slovenskej národnej galérii.

1986
Rámované, paspartované pod sklom.
Akvarel na papieri
20 x 30 cm
vpravo hore