Maliar v plenéri (Detva)

Maliar v plenéri (Detva)

Strimpl Ludvík

#A004899Ukončenie aukcie: 28.02.2024 21:25
550 €

185478550 € / 28.02.2024 21:19
130752530 € / 28.02.2024 21:18
185478510 € / 28.02.2024 21:16
130752500 € / 28.02.2024 21:15
185478470 € / 28.02.2024 21:14
130752460 € / 28.02.2024 21:14
185478450 € / 28.02.2024 21:11
130752440 € / 28.02.2024 21:11
185478430 € / 28.02.2024 21:09
130752420 € / 28.02.2024 21:09
185478400 € / 28.02.2024 21:06
130752350 € / 28.02.2024 21:04
185478320 € / 28.02.2024 21:02
130752310 € / 28.02.2024 20:58
185478300 € / 26.02.2024 22:21
  • Ludvík Strimpl

bol český maliar, grafik, ilustrátor, legionár a diplomat. Začal študovať práva na Karlovej Univerzite, ale neskôr prestúpil na pražskú maliarsku akadémiu do ateliéru Vojtecha Hynasa a ďalšie dva roky pokračoval v štúdiu na mníchovskej maliarskej akadémii u prof. Ľudovíta Hertericha.1903-1904 žil spolu so sochárom Františkom Úprkom na Detve a navštevoval Jožu Uprku v Hroznovej Lhote.  Z  Mníchova odišiel do Paríža, od roku 1919 tam mal vlastný ateliér. V Paríži sa stretával so svojimi generačnými druhmi Mario Korbelom, Františkom Michlom, Otakarom Španielom, Bohumilom Kafkom a najmä s Tavíkom Františkom Šimonom, ktorý sa stal jeho blízkym priateľom. Stýkal sa tiež so staršou generáciou českých maliarov, napr. Kupkom, Brožíkom, zblížil sa s Luďkom Maroldom, ktorého secesný štýl hladkej lavírovanej kresby ovplyvnil jeho ilustrátorskú tvorbu.

1904-06
Rámované, paspartované.
Olej na kartóne
31 x 23 cm