Kytica v sklenenej váze

Kytica v sklenenej váze

Milly Dezider

#A002597Ukončenie aukcie: 17.08.2022 21:00
2 500 €
2 500 €
871646

  • Dezider Milly

sa narodil 7. 6. 1906 v Kyjove pri Starej Ľubovni, zomrel 1. 9. 1971 v Bratislave. 1926-33 študoval na Umelecko-priemyslovej škole v Prahe (prof. Schusser, Hofbauer). 1933-43 učiteľ v Orlove, 1943-46 v Prešove. Od 1946 v Bratislave, 1946-49 pedagóg na Oddelení kreslenia a maľovania SVŠT a na Pedagogickej fakulte UK. 1949-71 docent na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, od 1954 vedúci Oddelenia krajinomaľby, 1953-57 prorektor. Samostatne vystavoval v Prešove (1939, 1940, 1949, 1967), Bratislave (1943), Liptovskom Mikuláši (1967), Košiciach (1967), Prahe (1971), Budapešti (1972). Súborné výstavy mal v Bratislave (1971, Slovenská národná galéria), Dolnom Kubíne (1976), Svidníku (1976, 1981), Banskej Bystrici (1977), Trenčíne (1982). 1983 bola v Múzeu ukrajinskej kultúry vo Svidníku zriadená stála expozícia umelcovho diela.

1942
Rámované.
Olej na kartóne
47 x 33 cm
vľavo hore azbukou