Kytica

Kytica

Studený František

#A000541Ukončenie aukcie: 13.01.2021 21:00
350 €
360 €

158519360 € / 08.01.2021 12:58
143386350 € / 03.01.2021 14:14
  • František Studený

sa narodil 2. 7. 1911 v Novej Vsi nad Žitavou, zomrel 22. 12. 1980 v Bratislave. 1932-38 študoval odbor kreslenia na Českom vysokom učení technickom (prof. Bouda, Blažíček), súčasne 1933-40 zemepis na Prírodovedeckej fakulte Karlovej univerzity v Prahe. 1937 študijná cesta do Poľska a Maďarska, 1946 do Francúzska. 1940-45 profesor na gymnáziu v Tisovci, 1945-48 profesor na gymnáziu v Bratislave. Samostatne vystavoval v Bratislave (1948-49, 1951, 1955, 1962, 1972, 1977), Prahe (1948, 1972, 1988), Nitre (1972, 1978), Banskej Bystrici (1972), Námestove (1983), Trenčíne (1984), Zlatých Moravciach (1986). Súborné výstavy mal v Bratislave (1981, ZSVU, 1985 a 1987, Galéria mesta Bratislavy). 1982 sprístupnená stála expozícia umelcovho diela v Krajskej galérii v Nitre, ktorá bola zároveň pomenovaná podľa umelca (do 1989).

1954
Rámované. Na zadnej strane popis diela autorovou rukou.
Olej na lepenke
48 x 32,5 cm