Kytica

Kytica

Kajlich Aurel

#A004273Ukončenie aukcie: 27.09.2023 21:00
1 300 €
1 300 €

  • Aurel Kajlich

sa narodil 28. 11. 1901 v Turej Lúke, okr. Senica, zomrel 9. 10. 1973 v Piešťanoch. Študoval na Právnickej fakulte UK v Bratislave, 1926-1929 na Akadémii výtvarných umení v Prahe (prof. Švabinský), 1932- 1933 bol na študijnom pobyte na Škole dekoratívnych umení v Paríži, 1934-1935 maliar, 1936- 1937 návrhár Slovenskej grafie v Bratislave, od 1946 maliar v Piešťanoch. Člen Spolku slovenských umelcov, od 1949 ZSVU. Vystavoval samostane v Piešťanoch (1927, 1934, Bratislave (1959, 1971). V závere života uverejnil niekoľko memoárových čŕt.

Okolo 1935
Rámované v starožitnom ráme, paspartované pod sklom. Z výtvarnej pozostalosti autora.
Olej na kartóne
58 x 44 cm
dole A.K.