Krajina s telegrafnými stĺpmi

Krajina s telegrafnými stĺpmi

Vestenický Vladimír

#A001655Ukončenie aukcie: 08.12.2021 21:00
220 €

162385220 € / 08.12.2021 18:53
186419210 € / 06.12.2021 12:55
162385200 € / 06.12.2021 09:14
  • Vladimír Vestenický

sa narodil 14. 12. 1919 v Chrenovci-Brusne, zomrel 20. 2. 1979 v Bratislave. 1941-43 študoval na Oddelení kreslenia a maľovania SVŠT v Bratislave (prof. Mallý, Schurmann). 1943-44 štipendium španielskeho univerzitného syndikátu na Akadémii San Fernando v Madride (prof. Zuloga, Diaz). Po návrate žil v Prievidzi. 1945 študijný pobyt v Paríži, kde s prestávkami žil až do 1948. 1948 starosta Prievidze. 1950 obvinený z velezrady, väznený. Od 1952 žil v Bratislave.

1968
Rámované.
Olej na kartóne
35 x 50 cm
vpravo hore