Krajina s rybníkom

Krajina s rybníkom

Vorel Josef

#A003511Ukončenie aukcie: 29.03.2023 21:00

  • Josef Vorel sa narodil 16. 12. 1897 v Prahe, zomrel tamže 30. 6. 1956. Študoval u prof. Roubalíka na UPRUM v Prahe a súkromne u J. Weniga. Vystavoval v Košiciach, Prostějove, Bardejove, Rožnove pod Radhoštěm a inde. Venoval sa krajinomaľbe, námetom z okolia Prahy, predovšetkým Bráníka a Barrandova.
Rámované.
Olej na plátne
68 x 98 cm