Kosatce

Kosatce

Plachý Vladimír

#A001207Ukončenie aukcie: 16.06.2021 21:00
550 €
550 €
222420

  • Vladimír Plachý

sa narodil 25. júna 1956 v Moravskom Krumlove. Vyštudoval súkromnú plenérovú školu prof. Kl. Olšanského. Jeho tvorba je zastúpená v galériách a súkromných zbierkach doma i v zahraničí. V súčasnosti tvorí najmä na južnom Slovensku, kde nachádza množstvo inšpiratívnych podnetov. Vyhľadáva miesta s podmanivou atmosférou a silným duchovným významom. Sú to často malebné zákutia, romantické uličky, prírodné scenérie, vinohrady, sedliacke domy či miesta pripomínajúce detstvo. Rád zachytáva aj atmosféru miest. Známe sú najmä jeho veduty Trnavy, Bratislavy, Prahy, Benátok.

Okolo 1995
Rámované. Na zadnej strane autorský štítok.
Olej na plátne
88 x 69 cm