Jesenná krajina

Jesenná krajina

Neogrády László

#A001594Ukončenie aukcie: 01.12.2021 21:00
950 €
950 €

  • László Neogrády

sa narodil 2. 4. 1896 v Budapešti, zomrel 27. 8. 1962 tamže. Bol synom zámeho a úspešného maliara Antala Neográdyho. 1922 mal výstavnú premiéru v budapeštianskom Mücsárnoku. Vynikol ako naturalistický portrétista a predovšetkým ako mimoriadne plodný krajiná Sústreďoval sa predovšetkým na efektné stránky maliarstva slnečného jasu.

Okolo 1935
Rámované.
Olej na plátne
40 x 50 cm