Jeseň

Jeseň

Kollár Jozef

#A000443Ukončenie aukcie: 16.12.2020 21:00
860 €
860 €

168843860 € / 16.12.2020 14:37
  • Jozef Kollár

sa narodil  3. 1899 v Banskej Štiavnici, zomrel 21. 10. 1982 v Banskej Štiavnici. 1914-18 vojak na rakúsko-uhorskej armády na rumunskom a talianskom fronte. Od 1919 študoval na súkromnej škole E. Halásza-Hradila v Košiciach, 1920-21 na Akadémii výtvarných umení v Mníchove (prof. Knier), 1922-29 na Vysokej škole výtvarných umení v Budapešti (prof. Rudnay). 1931 bol na študijnom pobyte v Taliansku. Od 1931 žil a tvoril v Banskej Štiavnici. 1935-36 pôsobil v Alexyho maliarskej kolónii v Piešťanoch.

1974
Rámované.
Olej na kartóne
39 x 28 cm