Husári

Husári

Meissl August von

#A001722Ukončenie aukcie: 12.01.2022 21:00
1 100 €
1 100 €

  • August von Meissl

rodák z Pezinka, bol rakúsky maliar, známy predovšetkým svojimi vojenskými a zvieracími námetmi. Úspešný ilustrátor -  medzi iným kreslil pre renomovaný časopis Jugend. Spolu s Karlom Pommerhanzom, Lotharom Meggendorferom a Victorom Schrammom bol jedným z nemeckých umelcov, ktorí v rokoch 1906-07 odišli pracovať pre The Chicago Tribune.

1905
Rámované.
Olej na plátne
45 x 75 cm