Horská scéna

Horská scéna

Kajlich Aurel

#A003086Ukončenie aukcie: 30.11.2022 21:00
480 €
480 €

  • Aurel Kajlich

sa narodil 28. 11. 1901 v Turej Lúke, okr. Senica, zomrel 9. 10. 1973 v Piešťanoch. Študoval na Právnickej fakulte UK v Bratislave, 1926-1929 na Akadémii výtvarných umení v Prahe (prof. Švabinský), 1932- 1933 bol na študijnom pobyte na Škole dekoratívnych umení v Paríži, 1934-1935 maliar, 1936- 1937 návrhár Slovenskej grafie v Bratislave, od 1946 maliar v Piešťanoch. Člen Spolku slovenských umelcov, od 1949 ZSVU. Vystavoval samostane v Piešťanoch (1927, 1934, Bratislave (1959, 1971). V závere života uverejnil niekoľko memoárových čŕt.

1962
Rámované. Na zadnej strane oceňovacia nálepka SFVU.
Olej na kartóne
63 x 30 cm