Horáreň

Horáreň

Stašík Vojtech

#A004726Ukončenie aukcie: 31.01.2024 21:00

195643250 € / 23.01.2024 07:17
  • Vojtech Stašík

sa narodil 10. 2. 1915 v Prešove, zomrel 1978. Študoval súkromne u E. Rákošiho, 1936-41 na Akadémii výtvarných umení v Prahe (prof. Loukota, Nechleba, Hönich). Spočiatku pracoval v oblasti realistického portrétu, krajiny a zátišia, neskôr aj v monumentálno-dekoratívnej maľbe.

1957
Rámované.
Olej na dreve
28 x 38 cm