Elektrifikácia

Elektrifikácia

Zmeták Ernest

#A000946Ukončenie aukcie: 21.04.2021 21:15
900 €
1 720 €

1864191 720 € / 21.04.2021 21:07
1859841 700 € / 21.04.2021 21:07
1864191 680 € / 21.04.2021 21:06
1859841 660 € / 21.04.2021 21:06
1864191 600 € / 21.04.2021 21:05
1859841 500 € / 21.04.2021 21:05
1864191 440 € / 21.04.2021 21:05
1859841 400 € / 21.04.2021 21:04
1864191 360 € / 21.04.2021 21:03
1859841 340 € / 21.04.2021 21:03
1864191 300 € / 21.04.2021 21:02
1859841 280 € / 21.04.2021 21:02
1864191 240 € / 21.04.2021 21:02
1859841 220 € / 21.04.2021 21:02
1864191 180 € / 21.04.2021 21:02
1859841 160 € / 21.04.2021 21:01
1864191 140 € / 21.04.2021 20:56
1859841 120 € / 21.04.2021 20:56
1864191 100 € / 21.04.2021 20:24
1859841 000 € / 21.04.2021 17:06
186419980 € / 20.04.2021 18:51
185984960 € / 20.04.2021 17:42
186419940 € / 11.04.2021 20:57
176220920 € / 08.04.2021 10:17
143386900 € / 23.03.2021 10:16
  • Ernest Zmeták

sa narodil 12. 1. 1919 v Nových Zámkoch. Zomrel 13. 5. 2004 v Bratislave. 1938 pobyt v súkromnej škole K. Harmosa v Komárne, 1938-43 k študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Budapešti (prof. Aba-Novák, Kontuly), 1943 krátko navštevoval Oddelenie kreslenia a maľovania bratislavskej SVŠT. 1945 sa stal členom Skupiny výtvarných umelcov 29. augusta. 1946 pobyt v Paríži, 1947 študijná cesta do Talianska. 1949-52 pôsobil ako asistent Ľ. Fullu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. 1958 cena za grafiku na Bienále v Benátkach. 1980 sprístupnili stálu expozíciu umenia 16.-20. storočia v galérii umenia v Nových Zámkoch, zostavenú zo zbierok, ktoré E. Zmeták spoločne s manželkou Danicou Zmetákovou venovali galérii.

1972
Rámované. Z pozostalosti autora.
Olej na plátne
60 x 80 cm
vptravo dole