Dedina pod horami

Dedina pod horami

Šimurda Miloš

#A001202Ukončenie aukcie: 16.06.2021 21:00
280 €
280 €
222314

  • Miloš Šimurda

sa narodil 5. 6. 1924 vo Frenštáte pod Radhošťom. 1950-55 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (prof. J. Mudroch). 1972-1974 na škole mozaiky (CISIM) v talianskej Ravene u prof. Guiseppe Saliettiho. Venoval sa aj technológii maľby v architektúre, s Emilom Bellušom spolupracoval na realizácii sgrafít v Bratislave. 1972-74 absolvoval tri letné ročníky v Medzinárodnom stredisku pre štúdium mozaiky pri Accademie di Belle Arti v Ravenne. Od 1989 je člen Assocciacione Internazionale Mosaicisti Contemporanei v Ravene (AIMC). Uskutočnil študijné cesty po Rakúsku, Rusku, Nemecku, Taliansku, Francúzsku a Maďarsku. Absolvoval maliarske pobyty v Benátkách a Pize.

Okolo 1990
Rámované, paspartované pod sklom.
Akvarel na papieri
35 x 47 cm