Dáma so slnečníkom

Dáma so slnečníkom

Neogrády Antal

#A000640Ukončenie aukcie: 27.01.2021 21:00
350 €
350 €
153058

  • Antal Neogrády

sa narodil 8. 6. 1861 v Galse, zomrel 19. 12. 1942 v Alagu. Študoval na Škole dekoratívneho kreslenia v Budapešti (prof. Greguss) a na Akadémii výtvarných umení v Mníchove. Od 1888 sa zúčastňoval najvýznamnejších budapeštianskych výstav (hlavne akvarelmi). 1893 - 1931 bol profesorom akvarelovej maľby na Vysokej škole výtvarných umení v Budapešti. Významné súborné výstavy mal v Budapešti (1904) a v Arade (1908). Jeho diela sú v majetku Národnej galérie v Budapešti a v Historickej obrazárni.

Rámované, paspartované pod sklom.
Akvarel na papieri
22, 5 x 43 cm