Zimný motív

Zimný motív

Krčmár Ctibor

#A002308Ukončenie aukcie: 18.05.2022 21:00
80 €
80 €

  • Ctibor Krčmár

sa narodil v  v Semerove, zomrel v Piešťanoch. Získal výtvarné vzdelanie v súkromnej škole Gustáva Mallého v Bratislave. Po druhej svetovej vojne študoval v Prahe na Štátnej grafickej škole u profesorov Petra Dilingera a Karola Mullera. V štúdiu pokračoval na Akadémii výtvarných umení v Prahe u profesora Vladimíra Sychru, posledné dva roky u profesora Jána Želibského a Otakara Nejedlého. V roku 1952 získal absolutórium. Po ukončení štúdia žil a tvoril v Piešťanoch.

Okolo 1975
Rámované.
Olej na sololite
18 x 53 cm
Na zadnej strane