Žena pri potoku

Žena pri potoku

Neogrády Antal

#A001565Ukončenie aukcie: 24.11.2021 21:00
1 890 €
1 890 €

  • Antal Neogrády

sa narodil 8. 6. 1861 v Galse, zomrel 19. 12. 1942 v Alagu. Študoval na Škole dekoratívneho kreslenia v Budapešti (prof. Greguss) a na Akadémii výtvarných umení v Mníchove. Od 1888 sa zúčastňoval najvýznamnejších budapeštianskych výstav (hlavne akvarelmi). 1893 - 1931 bol profesorom akvarelovej maľby na Vysokej škole výtvarných umení v Budapešti. Významné súborné výstavy mal v Budapešti (1904) a v Arade (1908). Jeho diela sú v majetku Národnej galérie v Budapešti a v Historickej obrazárni.

Okolo 1925
Rámované
Olej na plátne
75 x 100 cm