Žena

Žena

Lörincz Július

#A001201Ukončenie aukcie: 16.06.2021 21:00
222910

  • Július Lörincz

sa narodil 16. 1. 1910 v Sládkovičove, zomrel 14. 12. 1980 v Bratislave. Študoval na súkromných školách G. Mallého v Bratislave a K. Harmosa v Komárne. 1929-34 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Budapešti (prof. Réti, Vaszary). Debutoval 1933 na výstave mladých umelcov v budapeštianskom Nemzeti salóne a na pražskej výstave Spolku slovenských umelcov v tomže . 1934-35 pracoval ako redaktor maďarského komunistického denníka Magyar Nap. 1935 sa presťahoval do Bratislavy, v tom istom študijný pobyt v Paríži (zoznámil sa s Picassom), v Belgicku, Holandsku, koncom 1936 opäť v Paríži. Člen Maďarskej vedeckej, literárnej a umeleckej spoločnosti a bratislavského Kunstvereinu. Na rozhraní 1938-39 emigroval do Paríža, koncom 1939 sa usadil v Budapešti, kde bol väznený a pod policajným dozorom tam žil až do 1945. Od 1946 pôsobil v Bratislave.

Okolo 1970
Rámované.
Olej na kartóne
29 x 21 cm