Vyhnanie z raja (Tragédia človeka)

Collinásy Juraj

#A002793Ukončenie aukcie: 12.10.2022 21:00

  • Juraj Collinásy

sa narodil 29. 6. 1907 v Szerencsi, zomrel 22. 11. 1963 v Košiciach. 1924-27 študoval na prípravnej večernej výtvarnej škole E. Króna v Košiciach, 1927-29 počas základnej vojenskej služby súkromne u V. Beneša v Prahe. Začal ako fotograf-amatér, popri tom sústavne kreslil. Venoval sa portrétom, žánrovej maľbe, krajinkám, kde využíval efektné použitie farieb s dekoratívnym nádychom.1933-34 odmenený bronzovou medailou na International Kerstsalon Iris v Antverpách. Vystavoval v Košiciach (1949), Bratislave (1950, 1958), Kežmarku (1957), Bardejove, Prešove (1979).

Okolo 1945
Rámované, paspartované.
Olej na kartóne
18 x 12 cm
ne