Strom s hradom

Strom s hradom

Hučko Karol

#A002583Ukončenie aukcie: 17.08.2022 21:00
150 €
150 €
874752

  • Karol Hučko

patrí medzi výtvarníkov, ktorí začínali umeleckú kariéru v ateliéri sochára Jána Koniarka v Trnave. Študoval na Oddelení kreslenia a maľovania pri Slovenskej vysokej škole technickej v Bratislave, ktoré sa v 1947 stalo Pedagogickou fakultou Slovenskej univerzity (prof. K. Sokol, G. Mallý, J. Mudroch, D. Milly, O. Dubay, J. Kostka). 1948 úspešne absolvoval prijímacie skúšky na Akadémiu výtvarných umení v Prahe, kde študoval u prof. J. Želibského a V. Silovského. Pôsobil v Trnave.

1969
Rámované.
Olej na kartóne
60 x 60 cm