Strom pri potoku

Strom pri potoku

Kern Peter Július

#A002503Ukončenie aukcie: 29.06.2022 21:00

  • Peter Július Kern

sa narodil 31. 1. 1881 v Liptovskom Mikuláši-Palúdzke, zomrel 25. 3. 1963 tamže. 1896-1901 študoval na Umeleckopriemyslovej škole v Budapešti, 1912-1913 bol na študijnom pobyte v Mníchove. Od 1906 pôsobil ako štátny reštaurátor v Székesfehérváre a ďalších mestách, potom žil v Liptovskom Mikuláši--Močiaroch. 1911-1914 bol na pracovnom pobyte vo Važci. Po vzniku ČSR organizoval prvú výstavu slovenských umelcov v Liptovskom Mikuláši (1919), ktorá o rok neskôr viedla k založeniu Spolku slovenským umelcov (stal sa jeho tajomníkom). Okrem maliarstva a reštaurovania sa venoval i fotografii.

Rámované, paspartované pod sklom.
Akvarel na papieri
34 x 23 cm