Robotnícka delegácia

Robotnícka delegácia

Staudt Michal

#A001605Ukončenie aukcie: 08.12.2021 21:00
150 €
150 €

  • Michal Staudt

sa narodil 18. 4. 1907 v Komárne, zomrel 26. 3. 1970 v Bratislave. Študoval na súkromnej škole K. Harmosa, na Výtvarnej akadémii v Budapešti, na Academie Julien v Paríži. 1949-52 absolvoval školenie reštaurátorov v Prahe (prof. Petr). Pôsobil v Banskej Štiavnici (1926-30), Komárne (1930-34). Od 1948 trvale v Bratislave. Bol členom výtvarného spolku JESZO v Komárne, od 1948 člen ZSVU. Časť jeho tvorby je zastúpená v zbierkach Galérie hlavného mesta Bratislavy a v Podunajskom múzeu v Komárne. Vystavoval v Bratislave (1933, 1937, 1943, 1957, 1962, 1970), Budapešti (1967, 1969). Od 1924 sa pravidelne zúčasťňoval celoslovenských i oblastných výstav maďarského umeleckého spolku, po 1948 domácich i zahraničných výstav ZSVU.

1956
Rámované. Na zadnej strane oceňovacia nálepka SFVU.
Olej na plátne, dublované
18 x 32 cm