Podvečer

Podvečer

Šturdík Jozef

#A000639Ukončenie aukcie: 27.01.2021 21:00
537306

  • Jozef Šturdík

sa narodil 13. 3. 1920 v Križovanoch pri Trnave, zomrel 14. 11. 1992 v Bratislave. 1939-41 študoval na Oddelení kreslenia a maľovania Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave (prof. Mudroch). 1943-45 na Akadémii výtvarných umení vo Viedni (prof. Fahringer, Böckl). 1945 sa usadil v Bratislave. 1946-48 pôsobil na Oddelení kreslenia a maľovania SVŠT ako asistent profesora Mudrocha. 1946 štipendijný pobyt na L´Ecole des Beaux Arts v Paríži (prof. Narbonne). Od 1945 člen Skupiny výtvarných umelcov 29. augusta. Samostatne vystavoval v Bratislave (1943, s Gudernom a Semianom, 1949, 1955, 1958, 1962, 1965, 1968, 1970, 1973, 1976, 1979), Trnave (1948, 1971, 1979), Berlíne (1960 s V. Kautmannom), Prahe (1963, 1974), Trenčíne (1941, s Chmelom, Gudernom a Pribišom, 1969, 1983), Varšave, Krakove, Skopje, Moskve, Leningrade (všetky 1973), Žiline (1981), Súborné výstavy mal v Bratislave (1980, 1985, Slovenská národná galéria), Liptovskom Mikuláši (1980, Galéria P. M. Bohúňa) a v Prahe (1985, Národní galerie).

1977
Rámované, paspartované pod sklom.
Akvarel, kombinácia techník na papieri
62 x 44 cm
voravo hore