Podunajská zátoka

Podunajská zátoka

Tvrdoň Martin

#A001577Ukončenie aukcie: 01.12.2021 21:00

  • Martin Tvrdoň

sa narodil 12. 3. 1914 v Šuranoch. 1932–36 študoval na Škole umeleckých remesiel v Bratislave (prof. Vydra, Galanda, Fulla, Reichentál, Rossman), neskoršie súkromne u prof. A. Struhára. Pracoval ako reklamný návrhár a od 1950 sa sústavne venuje maľbe ako samostatný výtvarník. Pracoval aj  v oblasti úžitkovej grafiky.

1976
Rámované, paspartované pod sklom. Na zadnej strane oceňovacia nálepka SFVU.
Akvarel na papieri
41 x 59 cm