Pán Moliére

Pán Moliére

Kudláč František

#A001203Ukončenie aukcie: 16.06.2021 21:00
1 400 €
1 400 €
222682

  • František Kudláč

sa narodil 22. 7. 1909 v Horných Heršpiciach pri Brne, zomrel 1. 12. 1990 v Bratislave. 1928-33 študoval na Vysokej škole umeleckopriemyselnej v Prahe (prof. Hofbauer). Súčasne získal aprobáciu profesora kreslenia na Filozofickej fakulte Karlovej univerzity. 1934 sa stal členom KVU Aleš v Brne. Od 1939 vstupuje do Spolku slovenských výtvarných umelcov, 1945 člen Skupiny výtvarných umelcov 29. augusta. v Prahe. 1934-42 pôsobil ako stredoškolský profesor v Dolnom Kubíne, Kremnici a Martine, 1943-44 pracoval v Matici Slovenskej v Martine, 1945-46 šéfrežisér Slovenského komorného divadla v Martine, 1946-1949 režisér na Novej scéne v Bratislave. Od 1947 sa sústavne venoval aj filmovej tvorbe (jeho najvýznamnejším filmom bol celovečerný dokument Majster Pavol z Levoče z 1956). Samostatne vystavoval v Kyjove (1934, 1936, 1937) Bratislave (1944, 1956, 1965) a v Budapešti (1964). Výstavu súborného diela mal v Bratislave (1975, Galéria mesta Bratislavy).

1983
Rámované. Z pozostalosti autora. Na zadnej strane autorský štítok.
Olej na plátne
60 x 80 cm