Močaristý kraj

Močaristý kraj

Paľo Ján

#A001361Ukončenie aukcie: 16.09.2021 21:00
320 €
320 €

  • Ján Paľo

sa narodil 1. 8. 1924 v Hnušti, zomrel 4. 6. 1993 v Banskej Bystrici. Venoval sa komornej maľbe a monumentálnej tvorbe. Riaditeľ Stredoslovenskej galérie, dnes Štátna galéria v Banskej Bystrici (1966-1985). Predseda výboru Krajskej organizácie Zväzu slovenských výtvarných umelcov v Banskej Bystrici (1960-1964, 1969-1988). Vystavoval v Banskej Bystrici (1984, 1989).

Okolo 1970
Rámované.
Olej na sololite
40 x 58 cm